Konuşmacılar

 • GDG

  Google Developer Group Eskişehir

Burcu Türkmen

Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2012 yılında mezun oldu. GDG Eskişehir topluluğunda aktif olarak görev almakta. Aynı zamanda WTM Eskişehir topluluğunda co-organizerlar arasında. Android uygulamaları geliştirerek başladığı kariyer hayatına, şimdilerde iOS uygulamaları da geliştirerek devam ediyor.

 • GDG

  Google Developer Group Ankara

Mehmet Sedat Kurt

4pps

Mobil uygulama geliştirme ile GDG Ankara yoluyla tanıştım. Biraz merak biraz eğlence için çıktığım bu yolda front-end geliştirici olarak işlerimi sürdürmekteyim. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun olduktan çok kısa süre sonra arkadaşlarımla birlikte 4PPS firmasını kurduk ve son 1 yıldır önümüze çıkan problemlere mobil çözümler üretmeye çalışıyoruz.

 • GDG

  Google Developer Group Ankara

Didem Kaya

Gate Elektronik

2008 yılında Başkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra 2011 yılında Almanya, Eberhard Karls Tübingen Üniversitesi’nde Enformatik alanında yüksek lisansını tamamladı. Yüksek lisans öğrencisiyken çalışmaya başladığı Heiler Software AG’de (2012’den beri Informatica) mezun olunca, Teknik Danışman olarak çalıştı. Türkiye’ye dönüp, AK Yapım Mühendislik firmasında İş Geliştirme Mühendisi olarak çalışmaya başladı. 2013 Aralık ayından beri Gate Elektronik A.Ş.’de Yazılım Mühendisi olarak çalışmakta. Sesli Haberleşme, Multimedya haberleşmesi, Cloud Computing, Big Data, çalıştığı alanlar arasında. Women Techmakers Ankara’nın organizatörü.

Ramazan Subaşı

SAMM Teknoloji

Elektronik Ön Lisansını tamamladıktan sonra Ege Ünv. Elektrik-Elektronik Mühendisliğine geçiş yaptı. Eğitim süresi boyunca teknik servis daha sonraları ise Ar-Ge firmalarında gömülü sistemler üzerine çalıştı. Şuan Raspberry Pi’nin Türkiye tedariğini sağlayan SAMM Teknoloji’de Ürün Yöneticisi olarak görev yapıyor. Maker hareketi içinde de aktif yer almaktadır; İzmir Hackerspace’in kurucularındandır. İzmir Maker Faire (Sende Yap İzmir) ve İstanbul Mini Maker Faire 2015 organizasyonlarında görev almaktadır.

Erdoğan Bilgici

LS Bilişim

1972'de Doğdum. İlk öğrenimi Almanya/Köln'de tamamladım. Comaddore C-64 ve Amiga A-500 ile Bilişim dünyasına giriş yaptım. 1997 Yılında Linux ile tanıştım.(RedHat Linux 5.2) 2000 Yılında Linux34.com Projesini hayata geçirdim. Tüm Türkiye'ye Linux CD'si dağıttık. LS Bilişim'i kurdum. Linux/Network Çözümleri sunuyoruz. 2014 Yılında PardusARM Projesine başladım. PardusARM 1, PardusARM 2 çıkardık. PardusARM 3 Yolda...

Volkan Uğur

VOXPORTA

Yaklaşık 10 yıldır yazılım ile uğraşıyorum. Ankara Üniversitesi Fizik Mühendisliği okuyorum C,C++ ve Delphi ile 7 yılı aşkın süredir aktif olarak geliştirme yapıyorum mobil ile ilk tanışmam ios 3 sdk ile oldu Android ile 2 yıl öncesinde tanıştım ve çok sevdim voxporta şirketinde Senior mobile application developer olarak çalışmaktayım. Arduino , raspberry pi , beaglebone üzerine yazmış olduğum birçok open source hacking uygulamaları ve kütüphaneler mevcut ayrıca Atmel AVR işlemcileri üzerinde yapay zeka çalışmalarımı sürdükmekteyim.

Numan Fatih Yarcı

MetGlobal

I started my career at Comodo and now I am working at MetGlobal as System Engineer. My proficiency is container and virtualization technologies. I am also a member of LKD.

Kerem İnceçayır

SOFNOD

1980 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Hidrojeoloji Mühendisliğinden mezun olduktan sonra coğrafi bilgi sistemleri ile başlayan yazılım geliştirme süreci, 2003 yılından beri birçok konuda masaüstü ve web tabanlı sistemler için geliştirilen yazılımlarla devam etmiştir. Halen kurucusu olduğu SOFNOD şirketi ile coğrafi bilgi sistemleri, web tabanlı sistemler, mobil sistemler için yazılım projelerini yönetmektedir. Bilgi sistemleri, büyük veri, istatistiksel analiz, akıllı sistemler ve nesnelerin interneti ilgi alanları içerisindedir. 2013 yılından beri GDG Ankara üyesidir.

 • GDG

  Google Developer Group Ankara

Yusuf Eren Utku

Turkcell

Yusuf Eren Utku 1992 yılında Ankara'da doğdu. 2011 yılında Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandı. Öğrenim hayatı boyunca farklı teknolojiler kullanarak farklı projelerde yer aldı. Bu süreçte GGJ Ege maratonunda 4. olan oyunu geliştiren ekibin bir parçası oldu. Sonraki sene GGJ Selçuk adıyla kendi üniversitesinde bu evrensel etkinliğin ilkinin yapılmasında organizatör olarak görev aldı. Havelsan ve Kodobur’da staj yaptı. Turkcell Geleceği Yazanlar Elçisi seçildi. 2015 Haziran'da mezun oldu. Elçiler olarak 20 saatlik eğitim seti hazırladılar. Geleceği Yazanlar Android uygulamasını geliştiren 7 elçiden biri oldu. Mastercard hackathonunda geliştirdikleri android uygulamaları ile üçüncü olan 5 kişilik ekip içerisindeydi. Şu an freelance android geliştiricisi.

Selçuk Uzunsoy

BilgeAdam

Globsis firmasında (Bilkent Cyber Park) 3+ yıldır uzman yazılım mühendisi olarak görev almaktayım. Java teknolojilerinin kullanıldığı projelerde dünya genelinde hizmet veren sistemler tasarlanmaktadır. Aynı zamanda BilgeAdam bünyesinde Java ve Android teknoloji konusunda uzun süredir eğitim/danışmanlık yapmaktayım. Kurumsal firmalara bilişimde kurumsallaşan çözümler uygulamaktayım.

İbrahim Kıvanç

Microsoft

Ibrahim KIVANÇ, kariyerine üniversite yıllarında teknokentte kurulmuş bir start-up'ta 2 yıl boyunca çözümler üreterek ilk iş deneyimine atıldı, Daha sonra İş Bankasının yazılım birimi olan İşNet/Softtech firmasında yazılım geliştirici olarak çalışmaya başladı ardından Microsoft MEA HQ (Ortadoğu ve Afrika bölgesi) ofisinde şirket içi yazılım üreten bir biriminde Yazılım Geliştirici olarak çalışmaya başladı. Bu görevinin ardından Microsoft MEA HQ (Ortadoğu ve Afrika bölgesi) ofisinde Windows Yazılım Geliştirme Teknolojileri Yöneticisi olarak 4 yıl boyunca çalıştı, bu rol gereği yeni çıkan teknoloji adaptasyonunda bölge ülkeleri ve Amerika teknik ekipleri arasında köprü görevi gördü. Bu rol süresince Orta Doğu Afrikadeki ülkelere bire bir yardım ederek, Windows 8, 8.1 ve XBOX One için 350den fazla firma ile bire bir çalışarak uygulama geliştirme ekosisteminin gelişmesinde katkı sağladı. Ağustos 2015 itibari ile de Türkiye ekibine katılarak bölgedeki yazılım geliştirici firmalar, kurumsal yazılım geliştiriciler ve startuplardan sorumlu oldu.

Fatih Aksel

Onbiron

2006 yılında Ege Üniversitesi’den, 2010 yılında ODTÜ’den Bilgisayar Mühendisliği Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini aldı. Sektörde çeşitli savunma sanayi ve kamu projelerinde çalışan Fatih, nesnelerin interneti alanında ara-katman çözümleri geliştiren Onbiron Bilişim Teknolojileri’nin kurucu ortağıdır. Tavsiye sistemleri, mobil çözümler ve kullanıcı deneyimi ilgi alanları arasındadır.

Emre Yılmaz

Okul Bilişim

2007 Yılından beri php ile web uygulamaları geliştiriyorum. Şu anda OkulBilişim bünyesi altında yazılım geliştirmeye devam ediyorum. PHP dışında ruby, python ve golang ile hobi olarak ilgileniyorum.

Emir Karşıyakalı

Düğün.com

Emir Karşıyakalı is Web developer with a passion for open-source, community & PHP. He is Zend Certified PHP Engineer and over 10 years of experience in web application development. Currently works at Düğün.com as Senior Software Developer. User group leader of Istanbul PHP. Organizer of PHPKonf 2014, 2015, Jstanbul 2012, JSIST 2014, Mobilist 2013, PHP-ist 2013, HackING Hackathon 2014 and much more. ‘emir’ in GitHub. And always student at Bahçeşehir University.

 • GDG

  Google Developer Group Istanbul

Resul Caner Yıldırım

Innovationbox

Basically a technology geek. Mainly focused on the marketing and design of mobile applications. Passionate about marketing, UX, IoT and Android. Since 2012, he has been writing technology news and articles on protechman.net Organizer of the Google Developer Group Istanbul & Chief Problem Solver of Mobil Istanbul. Speaks at conferences worldwide. Also known as Protechman.

 • GDG

  Google Developer Group Ankara

Burak Aydın

4pps

Burak 4pps mobil yazılım şirketinin kurucu ortaklarından biri. Son iki yıldır backend ve android geliştirici olarak çalışıyor. Inovatif ürünler geliştirmek amacıyla quadcopterler, arduino, raspberry pi ve ble cihazlarıyla ilgileniyor. Meraklı, Kahve sever, bisikletçi.

 • GDG

  Google Developer Group Eskişehir

Mert Şimşek

mobiwise

 • GDG

  Google Developer Group Ankara

Harun Özel

91 Ankara doğumluyum. 2014 yılında Kırıkkale Üniversitesi Elt. Elk. Müh mezunuyum. Şu anda özel bir firmada gömülü sistemler mühendisi olarak çalışıyorum.